Zobrazen 1. – 12. z 17 výsledků

André 2017 pozdní sběr

219 
Barva André, vína vyšlechtěného v České republice, je velmi intenzivní připomínající tmavé třesně. Vůni silně dominují sušené švestky a hořká čokoláda. Chuť je plná a šťavnatá s příjemně uhlazeným taninem. Víno příjemně doplní večer u grilovaných mas a zvěřiny při posezení s přáteli. Lze ho doporučit i měkkým sýrům s bílou a modrou plísní.

Chardonnay moravské zemské

159 
Víno s bohatou vůní citrusových plodů. V chuti je elegantní, nasládlé a osvěžující s tóny exotického ovoce, citrusů a banánů. Vhodné k lehkým dezertům a na odpolední narozeninové párty.

Dornfelder moravské zemské

159 
Intenzivní tmavě granátově červená barva. Vůně tohoto vína je osobitá a svěží s výraznou vůní vzácného dřeva, lesního ovoce a hořké čokolády. Chuť je velmi rozmanitá s tóny černého rybízu a borůvek. Jedná se o harmonické víno s nasládlým koncem. Víno je vhodné ke zvěřině, hovězímu masu a těstovinám.  

Dornfelder pozdní sběr

259 
Intenzivní tmavě červená barva vína, které je aromatické a kořenité s výraznou vůní lesního ovoce. V chuti jsou znát tóny černého rybízu a ostružin. Jedná se o harmonické víno s příjemnou tříslovinou, vhodné ke zvěřině a hovězímu masu.

Fraizzanté Svatovavřinecké rosé

219 
Barva vína je sytě cihlově růžové barvy. Víno samotné je lehké a osvěžující s jemnou perlivou bublinkou. V chuti a vůni lze rozpoznat tóny malin a červeného grepu.

Irsai Oliver moravské zemské

189 
Odrůda byla vyšlechtěna v Maďarsku, kde tvoří značnou část obsazenosti vinic. Víno světle žluté barvy s jiskřivými odlesky je harmonické s muškátově kořenitou vůní a nízkým obsahem kyselin. Chuťové pohárky poznají hned na první dojem muškátové tóny. Chuť je však krátká, méně plná a doprovází ji jemná hořčinka. Víno není vhodné k archovaci. Pro své výrazné aroma doporučujeme k hutným a vyzrálým sýrům nebo k jablečnému závinu přelitému vanilkovým krémem.

Kerner 2018 pozdní sběr

259 
Odrůda Kerner pochází z Německa a vznikla zkřížením Trolínského a Ryzlinku rýnského. Kerner od Buchtových potěší zlatězelenkavou jiskrnou barvou, která předznamenává jeho typické kernerové aroma. Ve vůni nalezneme tóny po citronové trávě, čerstvě oloupané kůře mandarinek a lehký závan květů hluchavky. Mandarinkové a pomerančové tóny se promítají i do chuti vína, které má typicky dlouhý kořenitý závěr.

Merlot rosé 2018 pozdní sběr

219 
Merlot je tradiční odrůda původem z Francie z oblasti Bordeaux. Barva vína je sytě cihlově růžové barvy. Víno samotné je lehké a osvěžující. V chuti a vůni lze rozpoznat tóny malin a červeného grepu. Výborně se hodí na letní posezení u grilování a prázdninovou pohodu.

Modrý Portugal kabinetní

179 
Víno je lehčího typu s méně intenzivní barvou. Ve vůni se objevují květinové tóny a v chuti nalezneme vyzrálé třešně. Chuť je harmonická, lehčí a s nižším obsahem tříslovin. Víno je vhodné k méně kořeněným vepřovým steakům a vepřovým žebrům na medu.  

Müller Thurgau kabinetní 2019

169 
Patří mezi nejrozšířenější odrůdy. Víno má světle žlutozelenou barvu s jemně muškátovou vůní. Chuť je lahodná, harmonická s nižším obsahem kyselin a alkoholem. Hodí se k telecímu masu, rybám a měkkým bílým sýrům. Přesto, že jde o velmi známou odrůdu, mnoha lidem je stále skryto tajemství jejího názvu. Tento typ vinné révy vyšlechtil prof. Herrmann Müller ve švýcarském městě Thurgau.  

Müller Thurgau sweet touch moravské zemské

169 
Srdce milovníků sladkých vín zaplesá, když ochutná toto sladké víno s bohatou vůní citrusových plodů. Přesto, že jde o velmi známou odrůdu, mnoha lidem je stále skryto tajemství jejího názvu. Tento typ vinné révy vyšlechtil prof. Herrmann Müller ve švýcarském městě Thurgau. Takže v tomto směru už máme jasno :-) A co chuť? V chuti jsou sladké tóny exotického a kandovaného ovoce. Víno si dopřejte ke krémovým dezertům či  k sýrům s modrou plísní.  

Rulandské šedé 2019 pozdní sběr

279 
Dnes tak oblíbené Rulandské šedé pochází z Francie, kde mu přísluší název Pinot Gris. Víno zlatožluté barvy má výraznou vůni s aroma kandovaného ovoce. Vůně je ovocná s broskovými tóny. V chuti je velmi extraktivní s jemnou kyselinkou a v závěru lze rozeznat zjevné tóny nasládlých hrušek.